ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15074403
*
nr 1507 4403
Spegel
Norge, omkring sekelskiftet 1900,69x35 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2022
kl 20:27:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 15:49:42
1
100 kr
4/12 10:43:57
2
150 kr
4/12 20:16:02
1
200 kr
5/12 15:02:22
3
Vinnande bud
5/12 20:01:02
4
300 kr
5/12 20:01:02
3
350 kr (Budbetjänt)
5/12 20:01:08
4
400 kr
5/12 20:01:08
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1507 4403
Spegel
Norge, omkring sekelskiftet 1900,69x35 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 15:49:42 | 1 | 100 kr |
4/12 10:43:57 | 2 | 150 kr |
4/12 20:16:02 | 1 | 200 kr |
5/12 15:02:22 | 3 | Vinnande bud |
5/12 20:01:02 | 4 | 300 kr |
5/12 20:01:02 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/12 20:01:08 | 4 | 400 kr |
5/12 20:01:08 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14